Gotowanie na parze jeszcze nigdy nie było tak łatwe!
Być może uważasz, że gotowanie na parze jest tylko dla ambitnych, wymaga większego zaangażowania czasowego czy finansowego i szerszej wiedzy. A sam fakt, że stanowi znakomity sposób na zdrowe posiłki nie jest dla ciebie wystarczający. W tym tekście udowodnimy, że zdrowy posiłek powinien być priorytetem, a przygotowanie go na parze jeszcze nigdy nie było tak proste!

gotowanie na parze

Bomba witaminowa

Gotowanie na parze to sojusznik witamin i mikroelementów. Produkty spożywcze przygotowywane tradycyjnie w wysokich temperaturach tracą sporo wartości. Szczególnie narażone na działanie obróbki termicznej są witamina C i witaminy grupy B. Jednak, dzięki gotowaniu na parze, produkty nie są nadmiernie atakowane temperaturą. W ten sposób zachowują to, co mają najcenniejsze. Nie wymagają także dodawania soli – jedzenie pozostawia naturalny smak, co stanowi sporą zaletę, szczególnie dla osób cierpiących na choroby układu krążenia. Mięso czy warzywa można także bez problemu przygotować bez dodatku tłuszczów. Para wodna jest samowystarczalna a posiłki lekkostrawne!

Zdrowo i kolorowo

Sam smak i wartości nie są jedynymi zaletami. Dla tych, którzy kochają soczyste zdjęcia potraw na Instagramie, mamy dobrą wiadomość. Dania przygotowywane na parze nie rozgotowują się i nie przypalają, a tym samym wyglądają zdrowo, zyskują ładny kolor i konsystencję. Co ważne – dzięki temu są także bardziej sycące. Potrawy, które są rozgotowane, mają wyższy indeks glikemiczny niż te, które ugotowane są na sposób al dente. Wyższy indeks glikemiczny oznacza gwałtowniejsze wahania glukozy i insuliny przez co po posiłku szybko możemy się stać się senni i głodni.

Cała kuchnia w dwóch pojemnikach

Jak to wszystko zrobić, aby nie stracić zbyt wiele czasu, nie zabrudzić połowy kuchni i mieć z tego gotowania przyjemność? Z pomocą przychodzi elektryczny Multi Lunch Box marki NOVEEN. Dzięki niemu możemy podgrzać posiłek w każdym miejscu w ciągu 30 minut. Ale jego największą zaletą jest funkcja gotowania na parze. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi świetnie spisuje się w małej kuchni czy biurze. Wyposażony w dwa ceramiczne pojemniki (2 x 0,5 litra) pozwala na zminimalizowanie ilości naczyń podczas przyrządzania a cyfrowy panel ułatwi odliczanie czasu, który pozostał do końca gotowania. Multi Lunch Box to połączenie funkcjonalności i mobilności. Wszystko po to, abyś smakiem wyjątkowych potraw mógł cieszyć się w każdych warunkach.

Wybieraj skuteczne rozwiązania. Więcej informacji na Elektryczny Multi Lunch Box MLB820 X-LINE.
Komunikator online