5 sposobów na to, aby Twoje dziecko oddychało zdrowo
Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy Twoje dziecko jest szczególnie narażone na infekcję. Dodatkowo niekorzystne dla górnych dróg oddechowych jest suche powietrze, które powstaje na skutek ogrzewania pomieszczeń. Jak zadbać o zdrowy oddech, spokojny sen? Poznaj 5 łatwych sposobów na to, by zimą Twoje dziecko nareszcie zapomniało o nawracających infekcjach. A Ty razem z nim.

Nawilżacz do pokoju dziecka

1. Wyposaż pokój dziecka w nawilżacz

Kiedy na zewnątrz robi się chłodno, mieszkanie staje się miejscem, gdzie znajdujemy ukojenie, ale tylko pozornie. Dogrzewanie pomieszczeń powoduje suchość powietrza, a co za tym idzie – możliwe pogorszenie kondycji i zdrowia (ból gardła, nieżyt nosa, suchość skóry, rozdrażnienie). Dlatego tak ważne staje się dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza. Wstaw nawilżacz do pokoju dziecka i przestań martwić się o zdrowie swojej pociechy.

2. Wybierz nawilżacz, który polepszy jakość snu

Zdrowy, spokojny i długi sen pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Skorzystaj z zalet ultradźwiękowego nawilżacza powietrza i zadbaj o odpowiednią wilgotność powietrza w sypialni. Dzięki niej, sen Twojej pociechy stanie się zdrowszy i przyjemniejszy. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza gwarantuje cichą pracę, dzięki czemu może nawilżać pokój dziecka całą noc. Zwróć uwagę na wyposażenie nawilżacza w czujnik wilgotności i tryb pracy automatycznej. To skuteczne zabezpieczenie, które chroni przed nadmiernym zawilgoceniem pomieszczenia.

3. Postaw na nawilżacz powietrza z jonizatorem

Sprzęt RTV sprzyja obecności jonów dodatnich w powietrzu, które pogarszają kondycję dziecka. Nawilżacz powietrza z jonizacją sprawia, że jony ujemne likwidują jony dodatnie, dzięki czemu drobnoustroje opadają na ziemię, zamiast trafiać do oskrzeli i płuc. Twoje dziecko przestaje być narażone na kolejne infekcje, a Ty oddychasz z ulgą.

4. Dobierz nawilżacz powietrza z aromaterapią

Nawilżacz do pokoju dziecięcego powinien nie tylko odpowiednio nawilżać powietrze i cicho pracować, ale też być wyposażony w funkcję aromaterapii. To właśnie dzięki niej dziecko zyska jeszcze więcej dla zdrowego rozwoju. Możliwość dozowania olejków zapachowych o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym pozwala stworzyć nie tylko przytulny klimat, ale też – co najważniejsze – zwiększa ochronę przed drobnoustrojami, które krążą w przestrzeni pokoju.
Nawilżacz do pokoju dziecka
5. Wybierz nawilżacz powietrza z filtrem antybakteryjnym

Nawilżanie powietrza w domu powinno być uzupełnione o dodatkowe elementy zwiększające jego skuteczność. Jednym z nich jest filtr antybakteryjny obecny w nawilżaczu. Filtr zbudowany z żywicy jonowymiennej zmiękcza twardą wodę poprzez usunięcie z niej jonów wapnia i magnezu. Dzięki temu urządzenie wytwarza mgiełkę pozbawioną kamienia – czystą i nie pozostawiającą białego nalotu. Dodatkowo filtr likwiduje bakterie, co sprawia, że mgiełka wytwarzana przez nawilżacz jest jeszcze bardziej zdrowa dla Ciebie i dziecka.

Jeśli szukasz odpowiedniego dla dziecka i siebie nawilżacza powietrza, który posiada wszystkie powyższe funkcje, sprawdź Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza N`OVEEN UH2100 X-LINE.
Komunikator online