5 powodów, dla których oczyszczacz powietrza doskonale sprawdzi się w Twoim domu przez cały rok
Nastała wiosna, a wraz z nią koniec problemu z zanieczyszczonym powietrzem. Czy na pewno? Jeśli posiadasz oczyszczacz powietrza, być może używasz go tylko zimą. Ale czy wiesz, że wiosną i latem powietrze także pozostawia wiele do życzenia? Koniec zimy to nie powód, aby rezygnować ze wsparcia oczyszczacza. Dlaczego?

Nawilżacz aromaterapia

Dbaj o powietrze w pokoju dziecięcym

W Twojej rodzinie pojawiło się dziecko? Dajesz mu wszystko co najlepsze – miłość, troskę, przytulny kąt, a także wspaniałe warunki do rozwoju. Wspaniale! Bycie rodzicem to ogromna radość, ale też odpowiedzialność. Noworodek wymaga wyjątkowej pielęgnacji – także tej związanej z oddechem. Odporność małego dziecka na wirusy i bakterie jest dużo niższa niż u osoby dorosłej. Jego układ oddechowy jest jeszcze niedojrzały, a przez to zdecydowanie wrażliwszy na zanieczyszczenia. W każdym domu krąży całe mnóstwo drobnoustrojów. Dlatego ze wsparcia oczyszczacza w pokoju maluszka warto korzystać przez cały rok. Nawet wtedy, gdy kilkutygodniowy Jaś stanie się już kilkuletnim Jankiem. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się model z funkcją umożliwiającą cichą pracę w nocy.

Usuń szkodliwe jony

Sprzęt RTV sprzyja obecności jonów dodatnich w powietrzu, które pogarszają kondycję człowieka – powodują problemy z koncentracją, snem, nerwowość, ponadto schorzenia układu oddechowego. Jest jednak sposób, by sobie z tym radzić. Za sprawą funkcji jonizacji, obecnej w niektórych oczyszczaczach powietrza, jony ujemne likwidują szkodliwe jony dodatnie. Dzięki temu drobnoustroje opadają na ziemię, zamiast trafiać do oskrzeli i płuc. A Ty nie musisz pozbywać się z mieszkania telewizora… 🙂

Ulga w alergii

Zima jest zwykle okresem odprężenia dla osób cierpiących na alergie. Jednak marzec i następujące po nim miesiące to czas na powrót do leków i chusteczek. Alergicy często szukają różnych sposób na walkę z uczuleniem. Jedne okazują się skuteczne, inne – wcale. Z pomocą jednak może przyjść oczyszczacz powietrza. Znakomicie wychwytuje bakterie, wirusy i roztocza, które niejednego doprowadzają do… łez. Takie urządzenie sprawdzi się z pewnością w domu, w którym panuje zbyt duża wilgotność objawiająca się np. pleśnią na ścianach. Toksyny wytwarzane przez nią powodują zapalenie zatok, oskrzeli i płuc. W konsekwencji objawy te mogą prowadzić do astmy. Dzięki oczyszczaniu można zminimalizować te wszystkie fatalne skutki.

Koniec z biernym paleniem

A co, kiedy mieszkasz z palaczem pod jednym dachem? Przyzwyczaiłeś się już do wszechobecnego dymu papierosowego i nieprzyjemnego zapachu? Być może. Ale Twoje drogi oddechowe wołają na pomoc! Dlatego to ostatni moment na to, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swoje zdrowie. Oczyszczacz powietrza z łatwością wychwyci związki wytwarzane podczas palenia papierosów. Im więcej wdychasz dymu tytoniowego jako bierny palacz, tym bardziej rośnie poziom trujących substancji chemicznych w Twoim organizmie.
Oczyszczacz powietrza dla dziecka

Test białej rękawiczki

Nie każdy z nas lubi spędzać weekend na sprzątaniu. Wszechobecny kurz może przyprawić o zawrót głowy. Zalega w każdy miejscu i zdaje się, że nie ma na niego sposobu. Bywa dodatkowo kłopotliwy, kiedy dokucza Ci alergia. Nawet w tym przypadku może pomóc oczyszczacz powietrza, który, dzięki swojej pracy, likwiduje sporą część kurzu obecnego w domu. Wspaniale prawda?

Jeśli szukasz odpowiedniego oczyszczacza powietrza, sprawdź Oczyszczacz powietrza N`OVEEN AP3500 X-LINE.
Komunikator online