Jak walczyć z komarami bez chemii? Poznaj 3 skuteczne sposoby!
Przyszło lato, a z nim… komary, których w tym roku jest wyjątkowo dużo. Walka z nimi potrafi przyprawić o zawrót głowy, tym bardziej, że niektóre sposoby na ich zlikwidowanie są niekorzystne dla naszego zdrowia. Jak w takim razie pozbyć się tych owadów z tarasu czy sypialni? Jaki jest najskuteczniejszy i nieszkodliwy odstraszacz na komary?

Lampa owadobójcza noveen

Olejki eteryczne

Sięgamy po nie chętnie zimą, wlewając je do nawilżaczy powietrza czy wanny. Działają wtedy rozgrzewająco i relaksująco. Latem to znakomity sposób na komary. I co najważniejsze – wybór olejków w tym przypadku jest naprawdę spory. Które jednak najskuteczniej odstraszają te męczące owady? Z pewnością pomocny okaże się olejek z trawy cytrynowej i olejek goździkowy – działają najskuteczniej. Warto w swojej szufladzie mieć także do dyspozycji olejek patchouli i eukaliptusowy. O czym jednak należy pamiętać, kiedy korzystamy z olejków? Przede wszystkim nie powinniśmy nanosić nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Olejki, szczególnie cytrusowe, mają działanie fotouczulające, co może powodować zmiany na skórze. Najbezpieczniejsze będą zatem mieszanki olejków np. z olejem słonecznikowym.

Rośliny i warzywa

Czy wiedziałeś, że zasadzone na balkonie pomidory to skuteczny środek na komary? A jednak. Ich liście wytwarzają zapach, który je odstrasza. Jeśli lubisz, kiedy Twój balkon czy ogród jest pełen zieleni, skup się na tych roślinach, które mogą pomóc w walce z owadami. Koper włoski, bazylia, kocimiętka, lawenda, rozmaryn czy mięta – wszystkie one działają odpychająco na komary. Pomocna w walce z nimi stanie się także pelargonia. A jeśli już zdarzy się, że pojawi się ukąszenie, warto skorzystać z jej roztartych liści, które pomagają złagodzić zaczerwienienia po ukąszeniach. Natomiast zjedzenie większej ilości cebuli i czosnku zmieni zapach naszego potu na taki, który również zniechęci do nas głodne komary.

Lampa owadobójcza

To zdecydowany lider wśród sposobów na komary. Szczególnie, kiedy działa bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych, przez co jest bezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt. A jeśli na dodatek dostosowana jest do użytku wewnętrznego i zewnętrznego (jest odporna na deszcz), wtedy stanowi naprawdę znakomite rozwiązanie. Lampa owadobójcza NOVEEN IKN24 IP24 Professional Lampion skutecznie zwalcza komary, muchy i octówki. Jak działa? Wytwarza światło, które wabi latające owady. Giną one rażone prądem po dotknięciu siatki pod wysokim napięciem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii z lampami UVA walka z uciążliwymi owadami możliwa jest bez wydzielania szkodliwych substancji.
Lampa owadobójcza noveen
Jak zwalczać komary w domu?

Lampa owadobójcza o konstrukcji klasycznej, przeznaczona do zastosowania na zewnątrz nie zawsze sprawdzi się w domu. Dla osób, dla których odczucia estetyczne są równie ważne jak skuteczność w działaniu przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie. Nowoczesną i estetyczną lampę owadobójczą w kształcie kinkietu NOVEEN IKN15. Skutecznie zwalcza wszelkie owady latające: komary, muchy i octówki. Urządzenie wytwarza światło wabiące owady, które lepią się do plastrów (lepów) umieszczonych w wewnątrz kinkietu. Plastry wymienia się po ich całkowitym zapełnieniu przez owady.

Wybieraj skuteczne rozwiązania. Więcej informacji na: Lampa owadobójcza IKN15 Kinkiet plaster.

Komunikator online